Möbler Speglar
1173576
SPEGELLAMPETTER, ett par, nyrokoko, 1800-talets slut.
Spegellampetter, ett par, nyrokoko, 1800-talets slut.

Förgyllda och bronserade. Fasetterade glas. För två ljus vardera. Ljusarmar av mässing. 62 x 59 cm vardera.

Smärre slitage och skador. Något anlupna glas.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
6 000 SEK