Glas Övrigt
1173636
ASK MED LOCK, glas, 1800-talets andra hälft.
Ask med lock, glas, 1800-talets andra hälft.

En större ask med lock. Dekor i Mary Gregorystil, rosatonat glas. Mässingsfattning. Höjd 13,5 cm.

Smärre slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK