Smycken Övriga
1174079
SMYCKESSET med granater. Ring, brosch, collier, armring, örhängen
Smyckesset med granater. ring, brosch, collier, armring, örhängen.

Gulmetall och ring 18K guld, MG, Trollhättan 1935. Ringstorlek 18,5. Innerdiamater armring 6 cm. Örhängen skruv. Längd collier ca 40 cm

Gravyr. Bucklor. Slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK