Klockor & Ur Bordsur
1174088
BORDSUR, bronserad metall och marmor, Frankrike, 1800-talets andra hälft.
Bordsur, bronserad metall och marmor, frankrike, 1800 talets andra hälft

Urhuset krönt av mor och son med blomsterkorg. Emaljerad urtavla. På sockel av marmor med beslag av mässing. Höjd 40 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, emalj med skada vid visare. Ej funktionstestad.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
3 000 SEK