Konst Contemporary
1174677
Shepard "Obey" Fairey
(Född 1970)
Shepard "obey" fairey, serigrafi, signerad och daterad -97, numrerad 52/100 med blyerts.

SHEPARD "OBEY" FAIREY, serigrafi, signerad och daterad -97, numrerad 52/100 med blyerts.

"Che". Bladstorlek 81 x 45,5 cm.

Gulnad längs kanterna. Nålhål i yttersta hörnen. Blekt.

Proveniens

Laboratoriet, Stockholm, 1999.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst
+46 (0) 739 400 827

Utropspris
10 000 SEK