1174860
BÅTMODELL / HALVMODELL, 1900-talets andra hälft.
BÅtmodell / halvmodell, 1900-talets andra hälft.

Båtmodell av betsad furu. Längd 315 cm.

Slitage, repor, märken.

Övrigt

Tidigare ägare har varit anställd vid Helsingborgsvarvet och Öresundsvarvet.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
5 000 SEK