Möbler Skåp & Byråar
1174945
CHIFFONJÉ, sent 1800-tal.
ChiffonjÉ, sent 1800-tal.
ChiffonjÉ, sent 1800-tal.
ChiffonjÉ, sent 1800-tal.
ChiffonjÉ, sent 1800-tal.
ChiffonjÉ, sent 1800-tal.
ChiffonjÉ, sent 1800-tal.

Fanerad med valnöt. Nedfällbar klaff med bakomliggande lådor och skrivinrede. En låda över klaff och tre under. Skuren dekor. Bredd 125, djup 56, höjd 143 cm. Nyckel finns.

Torrsprickor. Smärre fanerskador. Slitage.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Utropspris
4 000 SEK