Design Möbler
1175007
Arne Norell
(1917-1971)
Arne norell, fåtöljer ett par "sirocco".

ARNE NORELL, fåtöljer ett par "Sirocco".

Stomme av palisander, plymå, rygg och armlän av läder. Sitthöjd ca 36 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken. Smärre bristningar.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
10 000 SEK