1175095
FAT, swatow. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Fat, swatow. ming dynastin, wanli (1572-1620).

Dekor i underglasyrblått av växter samt hjortar inom reserver. Diameter 40 cm.

Krackelyr, slitage. Nagg, smärre kantsprickor. Bränningssprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V8
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
5 200
488
539
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
3 nov 15:23
5 200 SEK
3 nov 15:23
5 000 SEK
3 nov 15:22
4 800 SEK
3 nov 15:22
4 600 SEK
3 nov 15:17
4 400 SEK