Design Möbler
1175236
Mats Theselius
(Född 1956)
Mats theselius, fåtölj, "järn/moccafåtöljen", signerad och numrerad 306/360 källemo.

MATS THESELIUS, fåtölj, "Järn/Moccafåtöljen", signerad och numrerad 306/360 Källemo.

Trästomme klädd med etsad järnplåt, karm av betsad bok, sits och rygg klädda i mörkbrun mocka, ben av järn, märkt med metalletikett. Sitthöjd 48 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Tilläggslista

Konstnärsavgift tillkommer/ Droite de suite on this lot

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
30 000 SEK