Konst Skulptur
1176235
Evard Trulsson
(1881-1969)
Edvard trulsson, skulptur brons, signerad och daterad 1913.

EDVARD TRULSSON, skulptur brons, signerad och daterad 1913

Nakne yngling, längd 20 cm, gjutarstämpel, fäst på senare sockel

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK