Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1176315
Gino Sarfatti
(Född 1912)
Arteluce, "tango", formgiven av stephen copeland, 1980-tal.

ARTELUCE, "Tango", formgiven av Stephen Copeland, 1980-tal.

Justerbar, plast och gummi. "Tango", design av Sephan Copeland för Arteluce. Total höjd ca 107 cm. Diameter på bas i gjutjärn 24 cm.

Ej funktionstestad. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK