Diverse Övrigt
1176726
DÖRR, Empire, Sverige, tidigt 1800-tal.
DÖrr, empire, sverige, tidigt 1800-tal.

Målad innerdörr med dekor av pastellage. En sida med målning i ädelträimitation. Andra sidan med delvis framtagen originalfärg. Höjd 200,5. Bredd 93 (inklusive gångjärn).

Slitage. Delvis framtagen originalfärg, smärre dekorbortfall, saknar lås och handtag.

Placering: Placering - N2
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 17 timmar
1 000
93
103
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
17 okt 22:25
1 000 SEK