Belysning Ljuskronor
1176970
LJUSKRONA, Oscariansk stil, tidigt 1900-tal.
Ljuskrona, oscariansk stil, tidigt 1900-tal.

Stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor. För 15 ljus, fem ljuspunkter. Diameter 78, höjd 78 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Några lösa prismor medföljer.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
6 000 SEK