Möbler Övrigt
1177063
PIEDESTAL, möjligen J&C.G Bolinder, Stockholm. 1800-talets slut.
Piedestal, möjligen j&c.g bolinder, stockholm. 1800-talets slut.

Piedestal av målat och bronserat gjutjärn. Kedjor av mässing. Höjd 98 cm.

Renoverad med senare målning. Smärre slitage, färgbortfall.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

1 601
148
163
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
10 okt 9:34
1 601 SEK
10 okt 9:34
1 500 SEK
9 okt 20:59
400 SEK
3 okt 19:37
300 SEK