1177445
Empire
(1810-1840)
Ljusstakar, ett par, brons, empire, 1800-talets första hälft.

LJUSSTAKAR, ett par, brons, empire, 1800-talets första hälft.

Dekor av bl a margueriter. Rund fot. Höjd 24,5 cm.

Åldersrelaterat slitage, ljusmanschetter saknas.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
2 500 SEK