Smycken Armband
1177730
ARMRING, 18K guld med odlad pärla
Armring, 18k guld med odlad pärla.

Svensk kontrollstämpel. Otydliga svenska stämplar, möjligen Stockholm 1923. Innerdiameter 6 cm. Öppningsbar. Vikt 8 gram.

Slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK