1178096
11 KOPPAR med 6 LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.
11 koppar med 6 lock, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av landskap. Höjd 5,5-7 cm.

Slitage, skador, sprickor, lagningar, nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 322
312
345
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
20 nov 14:30
3 322 SEK
16 nov 14:00
3 122 SEK
16 nov 14:00
3 005 SEK
16 nov 14:00
2 766 SEK
16 nov 14:00
2 566 SEK