Konst Grafik
1178336
Joan Miró
(1893-1983)
Joan mirÓ, färglitografi, signerad i trycket.

JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad i trycket.

Ur sviten "Maravillas con variaciones acrósticas en el jardin de Miró". Utgiven av av La Polígrafa, Barcelona. Bladstorlek ca 50 x 71 cm.

Möjligen något gulnad. Ej examinerad ur ram.

Mourlot 1057.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
2 500 SEK