1178732
JOHAN HEDENBORG, 12 st handkolorerade litografiska blad ur 'Turkiska Nationens Seder, Bruk och Klädedrägter', 1839.
Johan hedenborg, 12 st handkolorerade litografiska blad ur 'turkiska nationens seder, bruk och klädedrägter', 1839.

Bladstorlek ca 24 x 19,5 - 25 x 20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ensataka smärre veck och fläckar. Några blad med ett smärre hål i marginalen. Något gulnade.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
2 000
185
204
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
3 okt 14:40
2 000 SEK
3 okt 10:20
1 200 SEK
2 okt 7:23
1 100 SEK
1 okt 19:36
1 000 SEK