Möbler Skåp & Byråar
1179046
BYRÅ. Nordeuropa, tidigt 1800-tal.
ByrÅ. nordeuropa, tidigt 1800-tal.

Byrå fanerad med mahogny, tre lådor, beslag av mässing. Bredd 70, djup 43, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Lagningar och kompletteringar, senare fötter. Något maskstungen. Ett lås saknas. Smärre dekorbortfall. Nycklar ej i funktion.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
10 000 SEK