Design Möbler
1179745
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, "the chair", jh 503, johannes hansen, danmark 1950-tal.

HANS J WEGNER, "The Chair", JH 503, Johannes Hansen, Danmark 1950-tal.

Ek och rotting, brännstämplad, sitthöjd 44 cm, höjd 77 cm.

Smärre slitage.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Utropspris
15 000 SEK