Samlarföremål Övrigt
1180562
RESERVOARPENNA, 14K guld, 1920-tal.
Reservoarpenna, 14k guld, 1920-tal.

Graverad dekor. Spetsen skruvas fram vid användning, stämplad "Warranted 585 14 Ct". Längd 10 cm.

Graverat monogram och datum.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
350 EUR