Silver Övrigt
1180566
LJUSSTAKAR 3 st samt STRÖARE 2 st Norge/Danmark sterling silver och emalj 1900-talets mitt
Ljusstakar 3 st samt strÖare 2 st norge/danmark sterling silver och emalj 1900-talets mitt.

Ströare märkta Meka, höjd 4,5 cm,
ljusstkar i slipat glas med fattning i sterling silver och emalj, höjd ca 3,5 cm varav två i originalask märkt Norway Crown Jewlery

Åldersrelaterat slitage. Anlupen.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N9
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK