Möbler Bord
1180970
MATBORD SAMT STOLAR, 9 delar, "Gamla Sverige", Åmells möbler. Tre iläggsskivor medföljer.
Matbord samt stolar, 9 delar, "gamla sverige", Åmells möbler. tre iläggsskivor medföljer.

Utdragbart målat bord samt 8 stolar. Tre iläggsskivor, varav en med sarg. Bordet plakettmärkt. Bordets längd (162+47+47+47) bredd 120, höjd 73 cm. Stolarnas sitthöjd 49, höjd 102 cm vardera.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fläckar.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
5 000 SEK