Design Övrigt
1181058
Firma Svenskt Tenn
Plunta med isbehÅllare, tenn, firma svenskt tenn, formgiven av nils fougstedt eller robert hult. stockholm, 1932.

PLUNTA med ISBEHÅLLARE, tenn, Firma Svenskt Tenn, formgiven av Nils Fougstedt eller Robert Hult. Stockholm, 1932.

Höjd ca 12,5 cm.

Slitage, bucklor.

Övrigt

Modellnummer 1576, formgiven omkring 1931/32.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK