Möbler Skåp & Byråar
1181897
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft.
SkrivskÅp, 1800-talets första hälft.

Tvådelat målat skåp, avtagbara dörrar med glas. Underdel med utfällbar skrivklaff och bakomliggande skåp och lådinredning. Bredd ca 123, djup ca 48, höjd ca 210 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Kompletterad. Omarbetad. Skador. Slitage. Lagningar. Ett ben löst.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
1 800
169
188
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
17 nov 16:50
1 800 SEK
16 nov 23:50
1 650 SEK
13 nov 17:56
1 500 SEK
12 nov 11:53
1 001 SEK
12 nov 6:13
750 SEK