Silver Övrigt
1183450
SKRIN, silver, 1930-talets början.
Skrin, silver, 1930-talets början.

Hamrat silver. Locket dekoreras av en skida och graverad prisplakett, Innsbruck 1933. Invändigt klätt i trä, bottnen med filttyg. Bredd 30 cm, djup 12 cm, höjd 7,7 cm.

Knoppen saknas från lockets skida. Smärre åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

För information om transporter i Finland under den pågående strejken hos Posti.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
250 EUR