Konst Grafik
1183844
Joan Miró
(1893-1983)
Joan mirÓ, färglitografi, signerad och numrerad 74/75.

JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 74/75.

Ur sviten "Maravillas con variaciones acrósticas (en el jardín de Miró)", tryckt av La Polígrafa SA Barcelona, utgiven av Ediciones Polígrafas SA Barcelona. (Arches). Bladstorlek 64 x 49 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Mjuka hanteringsveck.

Mourlot 1069.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
15 000 SEK