Design Möbler
1183996
Frits Henningsen
(1889-1965)
Frits henningsen, karmstolar ett par danmark 1900-talets mitt.

FRITS HENNINGSEN, karmstolar ett par Danmark 1900-talets mitt

Mahogny, fast stoppad sits, genombruten rygg med kopplat spjälknippe, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage. Repor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
8 000 SEK