Konst Modern svensk konst
1184606
Erik Olson
(1901-1986)
Erik olson, olja på duk,  signerad eon, omkring 1920.

ERIK OLSON, olja på duk, signerad EON, omkring 1920.

"Lördagskväll". Ca 39 x 33 cm.

Smärre stötmärken på duk.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T3
Proveniens

Ingrid och Waldemar Lorentzon, därefter arv i familjen.

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

8 000
751
831
Utropspris
15 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
17 nov 20:49
8 000 SEK
13 nov 17:42
7 200 SEK
10 nov 12:51
7 000 SEK
9 nov 13:11
5 000 SEK
8 nov 20:42
3 000 SEK