Möbler Fåtöljer & Soffor
1185683
BANKETTSOFFA, svensk empire, Stockholmsarbete, 1800-talets början.
Bankettsoffa, svensk empire, stockholmsarbete, 1800-talets början.

Mahogny och mahognyfaner. Ryggen med lösa kuddar. Stoppad sits och gavlar. Snidade tassfötter. Längd 234, bredd 73, höjd 86 cm

Klädsel saknas. Smärre fanerlagningar.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Slutpris
8 200
769
850
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
4 nov 17:09
8 200 SEK
4 nov 17:09
8 000 SEK
4 nov 16:30
6 000 SEK
3 nov 7:08
3 500 SEK
31 okt 13:39
2 200 SEK