1186085
MATTA, rölakan, ca 231 x 165-166,5 cm, signerad BW
Matta, rölakan, ca 231 x 165-166,5 cm, signerad bw.

(Berit Woelfer). Rosamelerad randig botten. Bred ljusgrå- och benvitmelerad bård med stora polykroma blommor och blad.

Något slitage, smutsig, stora fläckar. Ställvis skadade fransar, ställvis nya fransar.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 12

Utropspris
3 000 SEK