Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Modern svensk konst
1186138
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975)
Primus mortimer pettersson, akvarell på papper, signerad.

PRIMUS MORTIMER PETTERSSON, akvarell på papper, signerad.

Utan titel, fantastilandskap med hus. 31 x 40 cm

Ej examinerad ur ram. Tejprester på glasets utsida.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Utropspris
6 000 SEK