1186732
Jacob van Ruisdael, hans efterföljd
(1628-1682)
Jacob van ruisdael, hans efterföljd, olja på duk.

JACOB VAN RUISDAEL, hans efterföljd, olja på duk.

Landskap med fors och klippa med borg. 71 x 89 cm.

Uppfodrad duk, dukskada, krackelerad, retuscher.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T203
Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 333, 18-20 april 1948, kat nr 104.
Bukowski Auktioner, auktion 446, 4-7 nov 1986, kat nr 423.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 dagar 20 timmar
4 700
450
503
Utropspris
15 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
14 dec 17:58
4 700 SEK
12 dec 2:08
4 500 SEK