1186967
MATTA, semiantik Yesd, ca 444 x 307 cm
Matta, semiantik yesd, ca 444 x 307 cm.

Mörkblå botten med stort polykromt Herati mönster. Röd huvudbård med blom- och palmettranka.

Ställvis omfattande slitage. Smutsig. Smärre fläckar. Ojämn form. Malskador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H34
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 600
437
485
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
2 dec 21:45
4 600 SEK
2 dec 18:17
4 400 SEK
2 dec 17:03
4 200 SEK
1 dec 17:16
4 000 SEK
1 dec 14:50
3 000 SEK