1187266
ISVATTENKANNA, porslin, "Svenska Amerika Linjen", omkring 1900-talets mitt.
Isvattenkanna, porslin, "svenska amerika linjen", omkring 1900-talets mitt.

Gul fond med dekor av tre kronor i blå cirkel. Höjd ca 13 cm.

Obetydligt ytslitage.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
3 000 SEK