1187733
Hilma Persson-Hjelm
(1877-1953)
Hilma persson-hjelm, figurin, jösse härad, rörstrand, porslin, tidigt 1900-tal, sign.

HILMA PERSSON-HJELM, figurin, Jösse Härad, Rörstrand, porslin, tidigt 1900-tal, sign.

Flicka i folkdräkt, polykromt bemålad. Märkt Jösse Härad Rörstrand. Höjd ca 21 cm.

Ingen anmärkning.

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Utropspris
3 000 SEK