Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1188037
Francisco Goya Y Lucientes, efter
(1746-1828)
Francisco goya y lucientes, efter. 1900-tal. olja på duk 71 x 58 cm.

FRANCISCO GOYA Y LUCIENTES, efter. 1900-tal. Olja på duk 71 x 58 cm.

Porträtt föreställande skådespelaren Antonia Zarate. Osignerad. 1900-tal. Olja på duk 71 x 58 cm.

Obetydlig ytsmuts. Smärre skrapmärken.

Övrigt

Originalet är målat ca 1810-1811 och finns på Eremitaget i Sankt Petersburg.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)8 614 08 59

Utropspris
5 000 SEK