Konst Klassisk svensk konst
1188308
Olof Walfrid Nilsson
(1868-1956)
Olof walfrid nilsson, olja på duk, signerad och daterad 1919.

OLOF WALFRID NILSSON, olja på duk, signerad och daterad 1919.

"Sommarnatt vid Rautasjärvi" (Lappland). Duk 73,5 x 100.5 cm.

Krackelerad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T35
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 550
802
886
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
9 nov 17:48
8 550 SEK
9 nov 17:48
8 400 SEK
9 nov 12:40
8 000 SEK
7 nov 18:56
5 000 SEK
6 nov 21:46
3 900 SEK