1188319
Rörstrand
Piedestal med ytterfoder, majolika, rörstrand, omkring 1900.

PIEDESTAL MED YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring 1900.

Röd glasyr med bladdekor i relief. Djupstämplad Rörstrand. Total höjd 120 cm.

Krackelyr. Lagningar på piedestal, en stötte på foten samt en mindre högst upp.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
4 000 SEK