Konst Grafik
1188423
Wassily Kandinsky
(1866-1944)
Wassily kandinsky, efter, färglitografi, signerad i trycket och numrerad 204/250.

WASSILY KANDINSKY, efter, färglitografi, signerad i trycket och numrerad 204/250.

"Tableau avec fermes blanches". Utgiven av Maeght, Paris. Bildstorlek 39 x 44 cm.

Ej examinerad ur ram.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
3 000 SEK