1188914
MATTA, Semiantik Baotou, ca 233 x 158,5 cm
Matta, semiantik baotou, ca 233 x 158,5 cm.

Mörkblå botten med polykromt brokadmönster. Mörkblå huvudbård med meander bård.

Obetydligt ytslitage. Fläckar. Lagning. Skadade fransar.

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Utropspris
4 000 SEK