Möbler Fåtöljer & Soffor
1189459
FÅTÖLJER, ett par, fornnordisk stil, tidigt 1900-tal.
FÅtÖljer, ett par, fornnordisk stil, tidigt 1900-tal.

Fåtöljer av ek och furu. Rikt skuren dekor. Sitthöjd ca 46, höjd 120 cm vardera.

Slitage, repor, märken. Obetydliga skador. En rygg med smärre lagning.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
2 500 SEK