1189709
SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1800-tal.
SkÅlfat, porslin. qingdynastin, tidigt 1800-tal.

Dekor i oxblodsglasyr, diameter 15,5 cm.

Slitage, obetydlig spricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK