Möbler Fåtöljer & Soffor
1190017
FÅTÖLJER, ett par, Swedish Modern, 1930-/1940-tal.
FÅtÖljer, ett par, swedish modern, 1930-/1940-tal.

Ett par fåtöljer av betsad bok och rotting. Skuren dekor och tassfötter. Mörkgrön sammetsklädsel. Lösa sittdynor. Sitthöjd 42, höjd 78 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Ställvis omfattande slitage. Torrsprickor. Skador på rotting.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H74
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

För information om transporter i Finland under den pågående strejken hos Posti.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 13 timmar
550
52
57
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
13 nov 22:14
550 SEK
13 nov 21:34
500 SEK