Design Övrigt
1190341
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, fat, fajans, 3 st, gustavsberg studio.

STIG LINDBERG, fat, fajans, 3 st, Gustavsberg studio

Handmålad dekor av blommor. Signerad med studiohanden.
2 st skålfat med hänkel. Längd 25,5 cm.
Fat längd 32,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
3 000 SEK