1190571
TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Tekanna med lock, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Längd 19 cm.

Handtag med spricka. Kropp med spricka. Nagg vid mynning. Mistor, slitage, bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
3 800
361
401
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
27 nov 11:33
3 800 SEK
27 nov 11:33
3 600 SEK
27 nov 11:33
3 600 SEK
27 nov 11:09
3 200 SEK
26 nov 15:21
3 000 SEK