Konst Modern svensk konst
1190803
Anna Berg
(1875-1950)
Anna berg, olja på panel signerad.

ANNA BERG, olja på panel signerad

"Grönt nature morte", 54 x 80 cm

Proveniens

Christian Berg.
Köpt av nuvarande ägare från Ch Berg.

Sveagalleriet Stockholm.
Riksförbundet för Bildande konst utställning 259 nr 2.
Prins Eugens Waldemarsudde.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
15 000 SEK