Design Möbler
1190926
SVANTE SKOGH, skåp "Vindö" Möbelfabriken Balder, Vaggeryd 1900-talets senare del
Svante skogh, skåp "vindö" möbelfabriken balder, vaggeryd 1900-talets senare del.

Valnöt, uppsvängt krön, front med två dörrar, nedtill två lådor samt dörrpar, längd 105, bredd 43, höjd 172 cm Nyckel finns.

Obetydligt ytslitage. Blekt.

Övrigt

Inköpt 1970 på AB Nilssons Möbler i Svedala.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK